Tarihçe

İlk AdımlarBatman Yeşiltepe ÇATOM

Kadınlarımız Batman’ın Yeşiltepe mahallesinde 2008 yılında açılan ÇATOM ile mesleki ve eğitim kurslarıyla eğitimler aldı, sosyalleşti, projelerle bilgi ve beceri kazandı, toprak altında gizli kalan tohumlar da ortaya çıktı atılan tohumlar da filizlendi, kadınlarımız üretti, tasarladı ve böylece gücüne güç kattı.
Şimdi artık kollektif bir çalışmayla, el ele, birlikte, ürettiklerini satmayı resmiyete dökme günü …

2008-2010TODEKKOOP

Kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha etkin katılmalarını sağlamak, sürdürülebilirliğinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması amaçlarıyla, ilimizde de kadın kooperatiflerinin kurulması, ilgili yürütülecek çalışmalar neticesinde bizler de kadınlarımız ile kooperatif kurmaya karar verdik.
O yılmadan üreten, emekçi kadınlarımız önce 2010 yılında dernekleşti şimdi ise yine ileriye doğru değişimi hedefleyen kadınlarımız hep birlikte bir kooperatif kurdu.

İlk Proje2021

25 Haziran 2021 itibariyle kurulan kooperatifimizin adı:
TODEKKOOP “S.S. Toplumsal Değişme ve Emekçi Kadın Girişimi Kooperatifi” oldu.
25 Haziran itibariyle kurulan kooperatifimiz Toplumsal Değişme ve Emekçi Kadın Girişimi – TODEK KOOP ilk projesini sundu.

Üretim``Emek Veren Eller Eşsiz Lezzetler Üretiyor``

Kadınlarımız için gelir getirici faaliyeti olan, üretime dayalı ve markalaşma üzerine projemiz olan “Emek Veren Eller Eşsiz Lezzetler Üretiyor” adlı ilk projemizi GAP BKİ’ye sunduk ve kabul edildi.

GAP-BKİBatman Valiliği

BATMAN VALİLİĞİ ve GAP BKİ işbirliği ile başlayan projemiz uygulanmaya başladı.
Destek için çok teşekkür ediyoruz.
Herkes için hayırlı olması dileğiyle…